Strojírenství

Home / Portfolio / Strojírenství

Vybrané reference:

V oblasti strojírenství jsme realizovali následující zakázky automatizace strojů a výrobních linek:

 

 

   Mechatronic Design & Solutions s.r.o., Brno 

 

SW pro speciální jednoúčelové stroje

Se společností MDS jsme navázali dlouhodobou a úspěšnou spolupráci. Podílíme se na tvorbě řídicího systému PLC & SCADA pro hardware od firem Beckhoff a Siemens. Software byl vytvořen pro speciální jednoúčelové poloautomatické stroje, které komplementují produkt a provádí inspekci, aby vyrobená součástka neměla vady. Součástí inspekce je: snímání hodnot z analogových snímačů, rozpoznávání DMC kódů, strojové vidění pro určení správného umístění komponent.

 

 

ZETOR TRACTORS, Brno

SW pro válcovou testovací stolici

Každý vyrobený traktor je podroben výstupním testům kvality. Část testů se provádí na námi automatizované válcové stolici skládající se především ze sady ocelových rotujících válců. Válce jsou ovládány čtyřmi frekvenčními měniči a každé kolo traktoru je z toho důvodu ovládáno samostatně. Test jakosti zahrnuje jízdu bez zatížení, jízdu pod zatížením a například simulaci jízdy z kopce.

Automatizace firmy Zetor
Zetor traktor

 

 

BAUMÜLLER, Skalice nad Svitavou

Oprava linky na výrobu komponent do elektromotorů

Jedná se o servisní zakázku. Došlo k poškození původního operátorského panelu, který byl vyměněn za nový. Vzhledem k tomu, že nebyly k dispozici stávající zdrojové kódy, bylo nutné detektivním způsobem čerpat z různých zdrojů (elektro-projekt, nekomentovaný PLC kód, zkušenost obsluhy), aby byl stroj v krátké době opět uveden do provozu.

 

 

MANN HUMMEL, Nová Ves

Úprava SW linky na výrobu filtrů  

Na počátku byl požadavek zvýšení počtu receptur na lince skládání filtračních papírů. Po následném vyhodnocení byla dohodnuta a poté realizována výměna stávajícího řídicího systému za nový Siemens S7, včetně nového software a elektroinstalace.

 

 

STOBA, Brno

Testování komponent pro automobilový průmysl

Na této lince se testuje těsnost komponenty motorů pro automobilový průmysl. Linka je řízena pomocí PLC Siemens a operátorského panelu Weintek. Pro archivaci otestovaných kusů bylo použito malé PC Raspberry Pi.

 

Zpět na reference